Haber

Alabama’da en büyük köpek barınağı açıldı

Alabama eyaletinde ülkenin yıllık 5000 köpek kurtarabilen en büyük hayvan barınağı açıldı. Bu ABD’de hayvan koruma için ileriye doğru büyük bir adım.
Big Dog Ranch Rescue Alabama şirketi ABD’nin güneydoğusunda evcil hayvanlar fazlalığı kriziyle mücadele merkezini açar. Eski tazı hazırlama merkezi yıllık yaklaşık 5000 köpek kurtarmaya, iyileştirmeye ve ona evi bulmaya hazır çok işlevli kuruma dönüştürüldü.

Çiftliklerden büyük köpekleri kurtarma hizmetinin kurucusu ve genel müdürü Lauree Simmons “Çiftliklerden büyük köpeklerinin ikinci kurtarma yerinin açılması çok yıl boyunca dua ettiğim bir şey” dedi.

Yüz ölçümü 33 akr olan kampüste şiddeti görmüş köpeklerin, hem de terk edilmiş hizmet köpeklerinin iyileştirilmesi programları yerine getirilecek. Yardım, eski yaşlı sahiplerini kaybetmiş yaşı çok köpeklerin iyileştirilmesini de içerecek.

Merkezin en önemli görevi, artık sağlıklı ve iyileşmiş köpeklere yeni sahiplerin bulunması. Hizmet, işine başladığı 2008 yılından beri ötanaziden 53000 köpek kurtardı.