Haber

ABD’de yolcu gemisinde lüks kamaralar satılır

Seyahat etmeyi hayal ediyorsanız ancak dairenizi terk etmek istemiyorsanız yolcu gemisinde kamara alması gerçek hayalinizin yerine getirilmesidir (deniz tutmanız yoksa).

CNBC sitesine göre Miami’deki Storylines gemi yapım şirketi, 2025 yılına doğru 753 kademlik (229 metrelik) ve 1,5 milyar dolarlık yeni kocaman gemiyi denize indirmeyi planlıyor. 1 ila 8 milyon dolarlık 547 özel kamara içerecek.
Yüzölçümü 22 ila 183 metrekare olan kamaralar artık satılır. Mülkiyet hakkı geminin şirketin değerlendirmesine göre yaklaşık 60 yıllık hizmet süresi boyunca kurulur.

Ağustos’ta Storylines genel müdürü Alister Punton, “Bu turdan daha pahalı ama yolcu gemisinin en çekici tarafı «evden çıkmadan dünyayı gezebileceğiniz»” diye söyledi.
Alınabilecek kamaralar boyuta göre farklı, çoğunun deniz ve limanlar manzaralı balkonları var. Yolcu geminin sakini her üç yıl dünya turunu yapacak.

Özel muhteşem kamaralarla beraber gemide 20 farklı restoran ve bar, posta, okul, kütüphane, hastane, banka, ofisler ve birkaç havuz bulunacak.

Hem de bovling, küçük biracılık, “raketli spor türleriyle, yoga için solaryumlu ve pistli” açık hava spor salonunu içerecek. Su motosikletleri ve motorbotlar gibi özel deniz araçları için kıyıdaki iskelesi de olacak.