Haber

ABD'de başkasının havuzunu sadece 16$'a kiralayabilirsiniz

Swimmy - kullanıcılarına sadece birisinin havuzunu saatte 16 ila 200 dolar arasında kiralayarak tatillerini havuz başında geçirmelerini sağlar. İstenirse maksimum tatilci sayısı 100 kişiye kadar çıkabilir.

Ev sahipleri, havuzları için bir Airbnb dairesiymiş gibi listeler oluşturur: "Miami şehir merkezinden 30 dakika uzaklıkta harika bir özel havuz" veya "Los Angeles şehir merkezinde büyük bir parti havuzu".


Reklamlar, barbekü olanakları, şezlonglar, su kaydırakları ve diğer gerekli olanakların mevcut olduğunu gösterir. Havuz ziyaretçilerinin maksimum kapasitesi sahipleri tarafından belirlenir ve ek ücret karşılığında 100 kişiye kadar çıkabilir.


Zaman limitleri havuzun sahibi tarafından belirlenir ve havuzu saatlik, yarım günlük ve hatta tüm gün kiralayabilir. Fiyatlar saatte 16 ila 200 dolar arasında değişiyor.


Havuzunuzun bakımı çok iştir, çoğu zaman Amerikalılar havuz temizleyicileri tutar. Ayrıca, ek bir su tüketimidir. Bu nedenle uygulama hem havuz sahipleri hem de sahip olmayanlar için faydalıdır.


Sıcak havalarda serinlemek istiyorsanız, halka açık havuzu ziyaret edebilirsiniz, ancak bunların fiyatları giriş için 15 dolardan başlayabiliyor, uygulamadayken tüm havuzu doğru zamanda, hatta başkasının havuzunu kiralayabilirsiniz. Herhangi bir kiralama uygulamasında olduğu gibi, her teklif için incelemeler vardır, bu nedenle seçiminizde yanlış yapmış olamazsınız.

"Swimmy" uygulaması 2017 yılında Fransa'da kullanıma sunuldu. Kurucusu Raphael de Monteinard, fikrin havuzun kenarında otururken doğduğunu söyledi. Daha sonra ülkesindeki 400'den fazla havuz sahibiyle iletişime geçerek bu projenin birçokları için oldukça popüler ve faydalı olabileceği sonucuna vardı.