Haber

Burger King Çalışanı 27 Yıl İstihdam İçin 280.000 Dolar Aldı

Burger King fast food restoranı çalışanı 54 yaşındaki Kevin Ford, 27 yılı aşkın bir süredir Las Vegas Uluslararası Havalimanı'nda çalışıyor. Çalıştığı süre boyunca, tek bir iş vardiyasını kaçırmadı.

Şirket, işine olan bağlılığı ve sevgisi için minnettar olarak, çalışanı bir bardak Starbucks, şeker, kalem ve bir sinema bileti ile "ödüllendirdi". Aynı zamanda, Kevin'in kendisi de hediyelerden çok memnun kaldı.

Mütevazı bir hediyenin paketini açma videosu internete çarptı ve seyirci adaleti yeniden sağlamaya karar verdi: bazıları yöneticileri eleştirdi, diğerleri adama yeni bir iş teklif etti ve yine diğerleri ona para bağışlamak istedi.

Kevin Ford Burger King

Viral videonun kahramanının kızı GoFundMe'de (muhtaçlar için para toplamak için bir Amerikan platformu) bir sayfa oluşturdu ve on gün içinde kullanıcılar bunun için 280.000 dolar topladı. Adam bu parayla torunlarını ziyaret edip bir araba almayı planlıyor. Ama henüz işini değiştirmeyecek.

Video ve olayın kendisi o kadar popüler oldu ki Kevin ve ailesi, 4 yıl sonra ailesiyle ilk kez tanıştığı bir televizyon programına davet edildi. Kevin'e göre, Avustralya ve İngiltere'den bile gelen tüm bağışları takdir ediyor.

Kevin Ford, BUGÜN'e verdiği demeçte, "Her şey için, uyandığım her gün için, işe gidebildiğim için, iyi bir vatandaş olabileceğim, iyi bir Amerikalı olabileceğim ve sadece üzerime düşeni yapacağım için minnettarım" dedi.

AP: Nathan Congleton / TODAY