Haber

Miami’deki konut ücreti geçen yıla kıyasla %28 azaldı

Miami’deki konut ücreti geçen yıla kıyasla %28 azaldı
CBS News kanalına göre güneşli Miami’deki konut daha erişilmez hale gelmeye devam eder. 2021 Eylül rekor ücretlerine kıyasla 2022 Eylül satışları tam %28,1% azaldı.

Enflasyon, ipotek karşılığı kredinin ücretinin artması ve rekor denecek kadar yüksek fiyatlar Miami’deki konutun satın almasını çok zorlaştırıyor. Buna rağmen çok insan bu şehirde konutu satın almak ya da kiralamak hala isterler. Bunun sebebi, Miami’nin iyi havalı ve ilginç görülecek yerleri olan çok mükemmel bir yaşam yeri olmasıdır.

Miami Konut Ajansları Derneği’nin verilerine göre 2022 Eylül’ündeki genel Miami satış hacmi pandemiden öncekini aştı. Ancak 2021 yılında ücretlerin artması %18,8’di. Bu böyle hesaplamalara başlatıldığı 1987 yılından itibaren rekor numaradır.

Miami’da yaşamak ve okumak ister misiniz?

A&K American Educational Consulting şirketimizin Miami’deki dil okulu dahil olmak üzere Amerika'nın farklı eyaletleri ve şehirlerindeki birkaç öğretim kurumuyla işbirliği var. Rehberimizde daha detaylı şekilde her şeyi anlatırız. Bunu ücretsiz olarak buradan olabilirsiniz.