Haber

San Diego, Comic-Con 2022'ye hazırlanıyor

Yıllık festival tüm gücüyle geri döndü! Koronavirüs pandemisi nedeniyle Comic-Con yönetimi, sergiyi iki yıl üst üste çevrimiçi formatta gerçekleştirdi ancak bu yıl neredeyse tüm kısıtlamalar kaldırıldı ve etkinliğe 100 binden fazla kişinin katılması bekleniyor!


San Diego Turizm Otoritesi müdürü Julie Cocker, Fox 5 San-Diego'ya verdiği demeçte, 2019'da festivale 135.000'den fazla katılımcı çekerek bölgeye yaklaşık 150 milyon dolar getirdi.

Comic-Con nedir?


 Bu, her yıl düzenlenen uluslararası bir pop kültürü, çizgi roman, film, oyun ve cosplay festivalidir. 21-24 Temmuz tarihleri ​​arasında San Diego'da gerçekleştirilecek olan etkinlik, ünlü oyuncu ve yazarların yanı sıra film endüstrisi ve bilgisayar oyunlarından temsilcileri bir araya getirecek. Ancak en ilginç olanı, etkinliğin dünyanın dört bir yanından en sevdikleri oyun, film, dizi ve kitaplardan kostümler giyen on binlerce hayranı bir araya getirmesidir.

Marvel, Comic-Con'a geri döndü.


Marvel Studios, 2019 yılından bu yana ilk kez festivalde yer alacağını bir ay önce duyurmuştu. Baş Kevin Feige, gelecek projelerle ilgili haberlerle hayranlarını memnun edeceğine söz vererek dönüşü mutlu bir şekilde duyurdu. İnternetteki kullanıcılar şimdiden "Deadpool 3" veya "The First Avenger"ın devamı gibi yakında çıkacak filmler hakkında birçok söylenti topluyor.

Marvel'in Comic-Con 2022'de sunacağı projelerin tam listesi henüz açıklanmadı. Ancak en çok beklenenler: Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda (11 Kasım 2022), Karınca Adam ve Yaban Arısı: Kuantum Çılgınlığı (17 Şubat 2023), Galaksinin Koruyucuları Vol. Bölüm 3 (5 Mayıs 2023) ve Marvel (28 Temmuz 2023).

Bu yılki kısıtlamalar nelerdir?


Resmi Comic-Con web sitesi, tüm konukların etkinlikten en geç 72 saat önce bir COVID-19 aşı sertifikası veya alınmış bir negatif test sunmaları gerektiğini belirtir. Ayrıca tüm katılımcıların koruyucu maske takmaları zorunludur.